Που θα πραγματοποιηθούν δωρεάν rapid test σήμερα Τετάρτη 15/12/2021

Που θα πραγματοποιηθούν δωρεάν rapid test σήμερα Τετάρτη 15/12/2021

Σε 174 σημεία σε όλη τη χώρα θα πραγματοποιήσει δωρεάν δειγματοληπτικούς ελέγχους ο ΕΟΔΥ για τον κορωνοϊό. Η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID-19».

Συγκεκριμένα τα σημεία των τεστ

Δ. Καισαριανής, πλατεία Καισαριανής, 09:00-15:00

Δ. Αμαρουσίου, Πλατεία Ευτέρπης (ΗΣΑΠ), 09:00 -15:00

Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00

Δ. Αλίμου, Καλαμακίου και Ποσειδώνος (δημοτικό parking στο ύψος της πεζογέφυρας), 09:30 -15:00

Δ. Διονύσου, Ηρώων Πολυτεχνείου και Κοιμήσεως Θεοτόκου, Άγιος Στέφανος, 09:00 -15:00

Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00

Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Ευπαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00

Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος & Παγκάλου, (απέναντι από Εκκλησία Αγίου Γεωργίου), 09:30-15:00

Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 08:30-20:30.

Δ. Πυλαίας,κοινοτικό κατάστημα Φιλύρου, Φίλυρο, 09:30 – 15:00.

Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00.

Δ.Χαλκηδόνας, δημαρχείο Κουφαλίων, Εθν. Αντιστάσεως 36, 09:30-15:00

Δ. Κορδελιού-Ευόσμου, ισόγειο δημαρχείου Ευόσμου, Π. Μελά 24, 09:30-15:00

Δ.Παύλου Μελά, στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφ. στρατού 37, 09:30-15:00

Δ. Δέλτα, ΚΑΠΗ Διαβατών, Παναγιώτου Σπύρου 2 & Αγίου Γεωργίου, 09:00-14:30

Δ.Λαγκαδά, κτίριο κοινότητας, Λαγυνά, 09:30-15:00

Δ. Νεάπολης-Συκεών, δημοτικό κατάστημα Αγ. Παύλου, Ηπείρου 9, 09:30-15:00

Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 9:00 – 15:00.

Άνω Πόλη, 7ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονικης, Ακροπόλεως 14, 9:00 – 15:00.

Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.

Τριανδρία, 14ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.

Χαριλάου, 6ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.

Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.

Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.

Αιτωλοακαρνανία,Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 08:30 -13:30

Αιτωλοακαρνανία,Αγρίνιο, Κοινότητα Αγίου Κωνσταντίνου, 08:30 – 11:30

Αιτωλοακαρνανία, Μεσολόγγι, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-14:30

Αιτωλοακαρνανία, Ναύπακτος,  Ίδρυμα Τσώνη, 09:00-14:00

Άνδρος, Κ.Υ. Άνδρου 09:00 – 17:00

Άνδρος, Μπατσί (πλησίον ΚΕΠ) 10:00-16:00

Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00

Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00

Αργολίδα, Πλατεία Νέας Κίου (ΚΑΠΗ), Νέα Κίος, 09:30-11:30

Αργολίδα, Πνευματικό Κέντρο “Ιερεύς Γεώργιος Νταβέλος”, Κιβέρι, 12:00-15:00

Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00

Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-13:00

Αρκαδία, Ξηροπήγαδο (πλατεία), 10:30-12:00

Αρκαδία, Άγιος Ανδρέας (πλατεία), 12:30-14:30

Άρτα, Πλατεία Εθνικής Αντίστασης, 08:00-14:00

Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30

Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00

Αχαΐα, Καλάβρυτα, Προαύλιος χώρος του Νοσοκομείου Καλαβρύτων, 09:00-14:30

Βοιωτία,Κ.Υ.Θήβας, Κάδμου 47,Θήβα, 9:00-15:00

Βοιωτία, Κοινοτικό Κατάστημα Παύλου, Παύλο, 09:00-14:00

Βοιωτία, Χώρος Μεγάρου Δημοσθένη Λιάπη (ΚΕΠ), Οινόφυτα, 09:00-11:15

Βοιωτία, ΚΑΠΗ,Δήλεσι, 12:00-14:00

Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:30

Γρεβενά, Δημαρχείο Γρεβενών, 08:30-15:00

Δράμα, Κέντρο Ενημέρωσης Δράμας, πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00

Δράμα, Κοινότητα Δοξάτου, 09:00- 13:30

Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:00-16:00

Έβρος, Ιατρείο Τυχερού Δήμου Σουφλίου 09:30-13:30

Έβρος, Κοινότητα Λευκίμμης Δήμου Σουφλίου, 10:00-13:30

Έβρος, Περιφερειακή Ενότητα Αλεξανδρούπολης, Καραολή και Δημητρίου 40, 09:00-14:00

Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00

Έβρος, Πλατεία Δασιού Ορεστιάδας, 10:00 – 13.00

Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00

Έβρος, Οικισμός Λάκκωμα, 10:30 – 14:00

Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ , 08:00 -14:00

Εύβοια, Χαλκίδα, ΚΤΕΛ Χαλκίδας, 09:00 – 15:00

Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.30-13.00

Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ, 09:00-15:00

Ηλεία, Λεχαινά, Σινέ Άστρον, 09:00-14:30

Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00

Ηλεία, Τραγανό, Δημαρχείο, 10:00-14:30

Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00

Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00

Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25,  09:00-15:00

Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00

Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:-00

Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00

Θάσος, Κ.Υ. Πρίνου, 08:00-14:00

Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00

Θεσπρωτία, Δημαρχείο Φιλιατών, 10:00-14:00

Ικαρία, Κέντρο  Υγείας Ευδήλου   9:00 – 16:00

Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00

Ιωάννινα, Πλατεία Ηπείρου, 09:00-17:00

Ιωάννινα, Κοινοτικό Κατάστημα Μεταμόρφωσης Ζίτσας, Ζίτσα, 10:00-13:00

Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας (Αίθουσα Νικόλαος Μάρτης), 09:00-15:00

Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30

Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης, 10:00 – 14:00

Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00

Λέρος, Δημοτικό Κτήριο Δονα, 09:00-15:00

Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας (Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00

Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00

Καρδίτσα, Drive Through, Περιφερειακός Καρδιτσομαγούλας, 09:00-14:00

Καρδίτσα, Τ.Κ Καναλίων Δήμου Μουζακίου, Κοινοτικό Γραφείο, 10:00-14:00

Καρδίτσα, Τ.Κ. Φαναρίου Δήμου Μουζακίου, Κοινοτικό Ιατρείο, 08:30-10:00

Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30

Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-14:00

Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου 4, 08:00-16:00

Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00

Κιλκίς, Παλαιό Αγιονέρι, Κοινοτικό Κατάστημα, 09:00-11:00

Κιλκίς, Μικρόκαμπος, Πρώην Δημοτικό Σχολείο, 12:00-14:00

Κιλκίς, Μάνδρες, Κοινοτικό Κατάστημα, 09:00-11:00

Κιλκίς, Χρυσόπετρα, Κοινοτικό Κατάστημα, 12:00-14:00

Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:00-14:00

Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α,  08:15- 15:30

Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-13:00

Κόρινθος, Δημοτικό κτίριο BEAU RIVAGE, Ποσειδώνος και Ήρας 2, παραλία Λουτρακίου, 09:30-13:30

Κως, οδός υγείας, παιδική χαρά Πασανικολάκη, 8:00-15:00

Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 10:00-15:00

Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Σπάρτης, 8:30-13:00

Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 8:00-16:00

Λάρισα,  Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο 08:00-15:30

Λάρισα,  Πλατεία ΟΣΕ 08:00-15:30

Λάρισα,  Δημοτικό Ωδείο /Αίθριο 08:00-15:30

Λάρισα, Ελασσόνα ΚΑΠΗ 09:00-15:00

Λάρισα, Κέντρο Υγείας Γόννων 09:00-12:00

Λάρισα, Εμπορικό Κέντρο Γαία / Αγχιάλου 4 08:00-15:30

Λάρισα, Στέκι Ηλικιωμένων/Νεράιδα-Σίφνου 48 08:00-15:30

Λάρισα, ΚΑΠΗ Γιάννουλης   08:00-15:30

Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00 – 17:00

Λασίθι, Δημαρχείο Τζερμιάδου, 10:00 – 14:00

Λασίθι, Isobox, Προαύλιος χώρος ΚΥ Νεάπολης, 12:00 – 17:00

Λέσβος, Λέσβος, ΚΥ Μυτιλήνης,  08:30-15:45

Λέσβος, Πλατεία Δημοτικού Θεάτρου, 10:00-14:00

Λευκάδα,  ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30

Λήμνος, Μουσείο Μούδρου, Επαρχιακή οδός Μούδρου, 08:45 -14:45

Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου, Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη 08:00-16:00

Μαγνησία, Περιφερειακή Ενότητα Μαγνησίας, Αναλήψεως & Ιωλκού 08:00-14:00

Μαγνησία, Ν. Αγχίαλο, Δημαρχείο Ν. Αγχιάλου. 08:30-13:30

Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου 08:00-14:00

Μεσσηνία, Καλαμάτα –  Αίθουσα “Αλέξ. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30.

Μεσσηνία, Καλαμάτα, Κεντρική Αγορά, 08:30 – 14:00.

Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου,  09:30 – 14:30.

Μεσσηνία, Μεσσήνη, Αίθουσα ΚΑΠΗ Δήμου. 08:30 -15:00.

Μεσσηνία, Μελιγαλάς, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:00 – 14:30.

Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας. 09:30 – 14:30.

Νάξος,Εκκλησία Αγίου Νικοδημου, Χώρα, 7:30-14:30

Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00

Πάρος, Π.Ι Μαρμάρων, 07:30-08:30

Πάρος, Πλατεία Νάουσας, 09:00-14:00

Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο Πάτμου, Πάτμιον, 08:00-16:00

Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-15:30

Πέλλα, Δημαρχείο Κρύας Βρύσης, Βασιλέως Παύλου 65,  09:00-14:00

Πέλλα, Πλατεία Αραβησσού,  09:30-11:30

Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30

Πιερία, Κέντρο Υγείας Αιγινίου, Δήμος Πύδνας- Κολινδρού, 09:00-13:00

Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ.Βενιζέλου, 09:00-14:00

Πρέβεζα, Παραλία Πάργας, Πάργα, 09:00-12:00

Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Αγ.Κωνσταντίνου, Ηγ.Γαβριήλ,Ρέθυμνο,09:00-14:00

Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00

Ροδόπη, Δημοτικό κτίριο Βενιζέλου , Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00-14:00

Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη, 10:00-15:00

Ροδόπη, ΚΕΠ Οργάνης, 10:00-13:00

Ρόδος, Πνευματικό κέντρο Καλυθιών, 09.00-14.30

Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00

Ρόδος, Πλατεία δημαρχείου Ρόδου, 09.00-14.30

Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου 08:00-14:00

Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου 08:30-14:00

Σάμος, Πλατεία Πυθαγόρα 09:30-13:00

Σέρρες,  Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30

Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου,08:00 – 14:30

Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 9:00-15:00

Τήνος, Κ.Υ. Τήνου 09:00 – 17:00

Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού,07:30-13:30

Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας,08:00-11:00

Τρίκαλα, Χρυσομηλιά Καλαμπάκας, 12:00-13:30

Τρίκαλα,  Ε’ Καπη Τρικάλων, 11:00-15:30

Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00

Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-13:00

Φθιώτιδα, Πολιτιστικό Κέντρο Αμφίκλειας, Δήμος Αμφίκλειας, 09:30-12:30

Φθιώτιδα, Πνευματικό Κέντρο Ι.Ν. Αγίου Παντελεήμονα-Καμένα Βούρλα, Δήμος Καμένων Βούρλων, 11:00-14:00

Φλώρινα,  Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30

Φλώρινα, Λαϊκή Αγορά, Πλατεία Μόδη και Πρεσπων, 09.00-13.30

Φωκίδα, Άμφισσα,Πνευματικό Κέντρο,08.00-14.00

Φωκίδα, Δελφοί,ΚΕΠ,09.00-13.00

Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30

Χαλκιδική, Δημοτικό θέατρο Πολυγύρου, Πολύγυρος, 09:00-15:00

Χαλκιδική, ΚΑΠΗ Συκιας, Συκιά, 09:00-15:00

Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30-14:00

Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 09:00-14:30

Χίος, Πλατεία Βουνακίου, 08:30-14:00

Tagged with